Falowniki Sofar Solar zyskują w ostatnich latach wysoką popularność. Widać to wyraźnie po 2019 roku, kiedy to znacząco zwiększyła się sprzedaż inwerterów tego typu. Producent nie spoczywa jednak na laurach i chce jeszcze w tym roku znaleźć się na podium wśród urządzeń wybieranych przez klientów najchętniej. W tym artykule przyjrzymy się, czy zainteresowanie i wybór klientów nie jest przesadzony. Co realnie przemawia za zakupem falowników tej firmy?
Cena, możliwości, niespodzianki dla klientów
Inwertery Sofar Solar są cenione przede wszystkim za wygodny montaż, intuicyjną obsługę, a przede wszystkim cenę. Modele te wyróżnia bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jednak sam producent zaskakuje możliwością prezentacji linii produkcyjnej dla najlepszych instalatorów. Jak wskazuje David Zhong, współpraca z polskim dystrybutorem, firmą CORAB jest bardzo owocna. Wyniki sprzedażowe pokazują, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się w naszym kraju falowników chińskiego pochodzenia. Wycieczka do Azji to jeden z pomysłów firmy, aby ukazać możliwości technologiczne i jakość produkcji polskim monterom fotowoltaiki. W trakcie wycieczki po fabryce instalatorzy zapoznają się z linią produkcyjną, działem rozwoju, a także będą mieli okazję usłyszeć nieco więcej o planach na najbliższe lata.
Komercyjne oraz przydomowe zastosowanie falowników fotowoltaicznych
Stopniowo zmienia się skala wykorzystywania falowników Sofar Solar. Pierwotnie inwertery stosowano w niewielkich instalacjach fotowoltaicznych. Z czasem na rynku pojawiły się modele 30, 36, oraz 50 kW, dzięki którym firma wkroczyła do branży dużych farm PV. Falowniki posiadają 3 niezależne MPPT, co pozwala na przyłączenie do 10 szeregów, co przekłada się na duże zainteresowanie wśród firm przygotowujących projekty instalacji słonecznych w domach i nie tylko. Niewątpliwą zaletą inwerterów chińskiego pochodzenia jest działające od początku roku wsparcie techniczne w języku polskim. Nie ma więc mocy o braku wsparcia technicznego, które jest niezbędne jeśli chcemy mówić o sprawdzonym rozwiązaniu do zastosowań komercyjnych i przydomowych. Polski przedstawiciel realizuje także regularne szkolenia z zakresu montażu i specyfiki falowników Sofar Solar.
Język polski wdrażany do kolejnych modeli: KTLX
Dostępne na rynku modele falowników są systematycznie uzupełniane w pełni spolszczonym oprogramowaniem. W miesiącach grudzień 2019, styczeń 2020 do inwerterów z serii KTLX trafi w pełni przetłumaczone menu. W planach jest też dystrybucja nowych falowników hybrydowych oznaczonych symbolem G3. Konkurencyjność wynika więc z ciągłego dopracowywania kwestii technicznych, jak i tych z zakresu oprogramowania i stosowania nowoczesnych rozwiązań korzystnych cenowo. Zobacz także: inwerter Sofar Solar.
Jednofazowe, lekkie inwertery
Falowniki z serii G3 charakteryzują się bardzo niską waga (5,3 kg), co ułatwia wygodny i szybki montaż. Jednofazowe inwertery cechują się zakresem mocy między 1kW, a 3,3 kW. Co istotne, jest tu także opcja przewymiarowania generatora do 140%. Wydajność urządzeń na poziomie 97,7% zapewniają funkcje niwelujące wypływ energii elektrycznej do sieci.