Czy agregat prądotwórczy musi być uziemiony?

Zakup agregatu dla użytku domowego lub do firmy może być koniecznym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia przerw w dostawie prądu. Okresowe przerwy w dostawie prądu mogą zmusić nas jeżeli nie do zakupu to chociaż do wypożyczenia agregatu prądotwórczego. Kilkudniowe, a niekiedy i dłuższe przerwy w dostawie prądu mogą odbić się na codziennym życiu domowników, a także funkcjonowaniu firm. 

Agregat prądotwórczy to nic innego jak urządzenie, które produkuje prąd przy użyciu paliwa oraz silnika spalinowego w nim zastosowanego. W ten sposób w razie jakiejkolwiek awarii sieci przesyłowej, możemy wykonać telefon do wypożyczalni generatorów prądu. Dostarczony na miejsce sprzęt pozwoli do zasilenia najważniejszych urządzeń w domu lub firmie. Osoby korzystające z formy swego rodzaju najmu, niekiedy z czasem decydują się na zakup agregatu. Jest to uzasadnione szczególnie w miejscowościach narażonych na liczne awarie w okresie silnych wichur. Urządzenia do produkcji prądu wypożycza się także na placach budowy, gdzie odległość budynku od instalacji elektrycznej uniemożliwia korzystanie z tradycyjnego zasilania z sieci. W trakcie wyboru agregatu może pojawić się szereg pytań związanych z działaniem. Jakiej marki urządzenie wybrać, na co zwrócić uwagę, czy niezbędne jest uziemienie do podłączenia sprzętu elektrycznego? Na większość pytań znajdziemy odpowiedź w firmach specjalizujących się sprzedażą lub wypożyczaniem agregatów. Jeżeli chodzi o uziemienie to już na wstępie należy stwierdzić, że znacznie bezpieczniej jest korzystać z urządzeń wyposażonych w takie rozwiązanie. Co więcej, trudno znaleźć profesjonalny generator prądu, w którym producent nie zastosowałby odpowiednich systemów zabezpieczeń.

Agregat prądotwórczy – właściwa moc do wybranych zastosowań

Doradcy w sklepach z generatorami prądu zawsze służą pomocą i dobiorą nam urządzenie na podstawie wywiadu z klientem. Inny wariant będzie polecany dla zastosowań domowych, a inny na placu budowy. Musimy wiedzieć, że urządzenia takie jak wiertarka, betoniarka, cięższy sprzęt o dużej mocy będą wymagały naprawdę wydajnego agregatu. Interesujące są modele wyposażone w przełącznik fazowy, co umożliwia pracę urządzenia w określonym progu mocy. W ten sposób agregat będzie uniwersalnym rozwiązaniem do zasilenia niezbędnych urządzeń oraz maszyn. Zamontowany przełącznik umożliwia ustawienie pracy generatora energii z jednofazowego na trzyfazowe. Zasilimy więc nie tylko pralkę, zmywarkę, ale także ciężki sprzęt budowlany.

Wypożyczalnia agregatów Łomża to miejsce, gdzie przychodzą różni klienci. Najczęstszym zjawiskiem jest wynajem generatora na określony czas, co jest podyktowane prowadzonymi na terenach wiejskich pracami budowlanymi lub przez osoby mieszkające na terenach narażonych na regularne przerwy w dostawie prądu. Nie brakuje też osób posiadający niewielki, wakacyjny domek położony w okolicach lasu. Wyjazd na wakacje i brak prądu? Nic z tym rzeczy, kiedy zdecydujemy się na wypożyczenie agregatu prądotwórczego w wybranym czasie.