Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać? Dowiesz się w wypożyczalni agregatów.

Agregat prądotwórczy to kosztowne urządzenie, które może okazać się niezbędne, gdy zabraknie energii elektrycznej. Urządzenia te wykorzystywane są w sytuacjach awaryjnych oraz miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu z sieci przesyłowej. Zabezpieczeniem może być więc zakup agregatu prądotwórczego lub skorzystanie z usług wypożyczalni agregatów. 

Zastosowanie agregatu w życiu codziennym

Urządzenia te znajdują zastosowanie niemal w każdej branży. Z agregatów prądotwórczych korzystają profesjonaliści, ale także amatorzy posiadający niewielki warsztat przy domu. Podstawowe sektory, gdzie generatory są niezbędne to budownictwo, przemysł, a także organizacja wydarzeń sportowych i muzycznych. Wszędzie tam potrzebne może być dodatkowe zasilenie, które obsłuży nagłośnienie, maszyny budowlane, czy urządzenia w warsztacie. Podstawową kwestią, którą należy rozważyć przed zakupem agregatu jest jego moc wyjściowa. Powinna ona być na tyle duża, aby bezproblemowo zasilić wykorzystywane przez nas narzędzia. Analiza powinna więc obejmować zapotrzebowanie energetyczne maszyn i na tej podstawie dokonujemy wyboru właściwego modelu generatora.

Inteligenta przepustnica, czyli kontrola zmiany prędkości

Bardzo przydatną funkcją, która decyduje często o zużyciu przez agregat paliwa jest kontrola prędkości. Modele wyposażone w inteligentny mikroprocesor są w stanie wykryć moc podłączonego urządzenia. W ten sposób redukujemy zużycie paliwa, a także co najważniejsze zwiększamy żywotność silnika. A co z wahaniami energii? Część prostych i tanich generatorów może być groźna dla urządzeń czułych na zmiany napięcia. W tym celu zalecamy wybór generatora wyposażonego w stabilizator napięcia (AVR). W ten sposób generator zwiększa swoją użyteczność, gdyż możemy w razie potrzeby podłączyć do niego urządzenia takie jak lodówka, komputer, czy telewizor. Istotnym aspektem podczas zakupu jest zużycie paliwa w ciągu godziny. Agregaty prądotwórcze w zależności od wariantu są wyposażone w dwu bądź czterosuwowe silniki zasilane benzyną. Polecamy: wypożyczalnia agregatów Ostrołęka.

Zakup, czy wypożyczenie?

Wiele osób zastanawia się co będzie lepsze: zakup, czy skorzystanie z usługi wypożyczalni. Wypożyczalnia agregatów jest odpowiedzią na potrzebę klientów, którzy nie chcą wydawać dużych kwot na zakup urządzenia. Jeśli więc potrzebujemy generatora na tydzień, dwa tygodnie lub nieco więcej to wypożyczenie nie obciąży naszego budżetu. Natomiast dla osób, które będą regularnie korzystały z agregatu prądotwórczego najlepszym wyborem będzie zakup.