Nad jakością powietrza może czuwać rekuperator

Dla wielu osób ważna staje się jakość powietrza. Być może ze względu na zjawisko smogu coraz więcej myślimy i mówimy o jakości powietrza w naszych domach, w sypialniach gdzie spędzamy wiele czasu. Istnieją też tacy co powiedzą, że jakość powietrza w domu nie jest tak ważna, bo przebywamy w nim mało czasu, ale czy to jest prawda?

Jeśli nawet ktoś dużo pracuje, wraca do domu późno, to jednak dom jest dla niego miejscem do odpoczynku. Czy możemy liczyć na dobry sen jeżeli jakość powietrza w domu pozostawia wiele do życzenia? Otóż nasz odpoczynek może okazać się udręką.

Całe szczęście, że spora grupa osób zaczyna poważnie myśleć o jakości snu. Inwestujemy w dobre materace, wygodne posłanie, ale także dostrzegamy potrzebę zadbania o jakość powietrza, którym oddychamy. Systemy wentylacji mechanicznej stają się popularne na tyle, że ich cena również spada. Ale w jaki system warto zainwestować? Co jest ważne w przypadku montażu systemu rekuperacji w domu?

Rekuperacja to nic innego jak system wentylacji mechanicznej z wymiennikiem ciepła. Oczywiście ważne w tym układzie są wszystkie elementy, ale to rekuperator jest tym mózgiem decydującym o jakości powietrza. Warto zainteresować się rozwiązaniami, które inteligentnie sterują swoją pracą w oparciu o czujniki analizujące jakość powietrza, głównie pod kątem ilości wilgoci i dwutlenku węgla.

To jest kluczowe dla naszego zdrowia, aby zapewnić odpowiedni poziom wymian powietrza w budynku. Dobry rekuperator bazujący na analizie powietrza zasysanego z budynku będzie mógł dostosować szybkość pracy wentylatorów, a więc w razie potrzeby zwiększyć krotność wymian.